Zakopiańskie Mikołajki w 2018 r.

        Dnia 8 grudnia 2018 roku na Placu Niepodległości w Zakopanem po raz czwarty odbył się FESTYN RODZINNY - ZAKOPIAŃSKIE MIKOŁAJKI. Dzieci wraz z rodzicami mogli wspólnie obejrzeć specjalnie przygotowany program artystyczny oraz wziąć udział w konkursach. Największą atrakcją było pojawienie się MIKOŁAJA, który wręczał prezenty.

W tym roku stragan ze świątecznymi ozdobami przygotowali nauczyciele klas I - III, panie Maria Łukaszczyk, Beata Sikora i Katarzyna Mucha wraz z rodzicami i uczniami. Rodzice również upiekli ciasta i pierniczki.

W ramach festynu odbył się też KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK, w którym brały udział uczennice z naszej szkoły. Z klasy I SP kolędy zaśpiewały razem Dominika Bafia, Dominika Majerczyk i Halina Rączka i zajęły III miejsce.

Olimpia Trebunia, Maria Dębińska, Maria Łukaszczyk i Anna Kukuc, uczennice klasy III wystąpiły jako zespół i wykonały następujące kolędy: „Idziemy tu idziemy” do której przygrywała na skrzypcach Marysia Dębińska i „Wśród nocnej ciszy” przy akompaniamencie gitary, na której grała Olimpia Trebunia. Dziewczynki zajęły III miejsce.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy festynu mogli obejrzeć świąteczną iluminację.

Katarzyna Mucha

Galeria zdjęć