XXIII Happening Ekologiczny.

        Dnia 13 listopada 2018 roku odbył sie w naszej szkole XXIII HAPPENING EKOLOGICZNY pt . „Sto przyrzeczeń ekologicznych na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.

To był bardzo słoneczny i ciepły dzień. Wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku Kopieńca. Dumnie nieśliśmy flagi Polski. W czasie wędrówki dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym terenie. Gdy dotarliśmy na Polanę Kopieniec zorganizowaliśmy odpoczynek na posiłek. Mieliśmy okazję podziwiać piękno naszych gór. Po chwili relaksu dostaliśmy zadania do wykonania – każda klasa miała do przygotowania określoną ilość przyrzeczeń ekologicznych i utworzenie małych transparentów. Nastepnie ustawiliśmy się w szeregu od pierwszej do ósmej klasy i odczytywaliśmy nasze przyrzeczenia. Na koniec wszyscy powiedzieliśmy – PRZYRZEKAMY  i zaśpiewaliśmy hymn Polski. Nasze biało - czerwone flagi na tle gór wyglądały przepięknie. W drodze powrotnej zbieraliśmy śmieci i byliśmy bardzo źli na tych, którzy zostawiają je w górach. Po powrocie do szkoły było podsumowanie imprezy ekologicznej, na którym każdy z nas otrzymał dyplom oraz nagrody w postaci ołówka i jabłka. To był bardzo miły i pouczający dzień.

Marzanna Bubka

Galeria zdjęć